Ağ Güvenliği

Bilgiye daha kolay erişim talebine cevap veren altyapı ve uygulamalar, kurumları da güvenlik çözümlerinde bu hıza yetişmeye zorluyor. Giderek yaygınlaşan, hızlanan ve sürekli yenilenen ağ altyapısına uyum sağlamak için daha esnek, duyarlı ve bütünleşik güvenlik çözümlerine ihtiyaç duyuluyor. Güvenliğin tek noktadaki çözümler ile sağlanması ise artık mümkün değil.

Sertifikalı uzmanlarımızla, müşterilerimize geniş alan ağı, kablosuz alan ağı ve yerel alan ağı teknolojilerinde, üretici bağımsız esnek çözümler ve hizmetler sunuyoruz.

Güvenlik Duvarı (Firewall)
Network geçidine konumlandırılarak, kullanıcıların içeride ve dışarıda hangi protokollerle hangi kaynaklara ulaşacağına dair kurallarının tanımlanması için kullanılır.

Ağ Erişim Kontrolü (NAC)
Network erişim kontrolü teknolojisi, cihazları sisteme tanımlayıp omurga anahtar seviyesinde bunların ağa dahil olmasını engellemek veya izin vermek yerine, kullanıcıların hangi cihazıyla (PC, laptop, smartphone vb.) hangi lokasyondan (iş, ev, cafe vb.) kurum kaynaklarına erişmeye çalıştığını algılayarak buna göre erişim yetkilerini belirlemeye yarayan çözümleri içerir.

Güvenli olduğu kabul edilen yerel ağların, tehditlerin ana kaynaklarından biri olduğu biliniyor. Kurumsal kullanıcılar başta olmak üzere, tüm istemcilerin yerel ağ erişimlerinde kullandıkları bilgisayarların güvenlik politikalarına uygunluğu önem kazanıyor. Zira yetkisiz cihazların kurumsal ağa dahil olması önemli riskleri beraberinde getiriyor. Özellikle mobil kullanıcıların aynı cihazları hem kurum içinde hem de kurum dışında kullanmaları, bu cihazlar ile birlikte güvenlik zafiyetine neden olabilecek yazılımların kurumsal ağ kaynaklarına yayılmasını kolaylaştırıyor.

Müşterilerimiz, sunmuş olduğumuz yerel ağ erişim denetim sistemleri sayesinde:

  • Yerel ağ kaynaklarına bağlantı yapmak isteyen istemcilerin güvenlik seviyelerini inceleyebiliyor
  • Kurumsal güvenlik politikalarına uygun olmayan istemcileri sınırlayabiliyor
  • Sınırlanmış istemcilerin güvenlik seviyelerinin kurumsal politikaya uygun hale getirilebilmesini sağlayabiliyorlar.

NAC çözümlerimiz ile daha güvenli bir ağ altyapısı sağlayarak, güvenlik zafiyetlerini engelleyebilir, olası kesintileri minimize edebilirsiniz.

Atak Önleme Sistemi (IPS)
Dışarıdan veya içeriden ağa yapılacak saldırılar veri kaybına yol açtığı gibi sistemleri erişilemez haline getirmeyi de amaçlar. Milyonlarca kullanıcının oluşturduğu botnet ağları üzerinden yapılan saldırılarla kurumların bant genişliğinin yoğun trafik yüzünden kullanılamaz hale getirilmesi bu tip saldırılara örnektir. Atak önleme sistemleri sunuculara çok sayıda talep göndererek, sunucuları çalışamaz hale getiren saldırıları önlemeyi amaçlar.

Geniş Alan Ağı Güvenliği
İletişim teknolojilerinin hızlı gelişimi, geniş alan ağlarının kullanımını artırırken, yeni teknolojiler sayesinde yeni fırsatlar da sunuyor. Farklı bağlantı yapılarını içeren çözümlerle artan geniş alan ağı kullanımı, güvenlik konusunda kapsamlı çözümleri gerekli kılıyor.

Sunduğumuz çözümlerle, farklı lokasyonlardaki ofislerin kesintisiz çalışabilmesini, artan tehdit türlerine karşı gerekli önlemlerin alınabilmesini, kullanıcıların ihtiyaç duydukları her an ağa erişebilmesini, ağ performansını düşürmeden sağlıyoruz.

Kablosuz Alan Ağı Güvenliği
Kablosuz ağların kablolu ağlardan çok daha fazla rağbet gördüğü ve hızla büyüdüğü bir dönemi yaşıyoruz. Kablosuz ağ erişim cihazlarının maliyetlerinin düşmesi, kablosuz ağların performansının kablolu ağlara yaklaşması, kullanımı daha da artıyor.

Ancak kablosuz ağlarda fiziksel bir bağlantı olmadığı için güvenlik boyutu da değişiyor. Kablosuz ağlardaki en temel güvenlik problemi, verilerin havada uçuşmasıdır. Konumlandırılan erişim noktalarının dağıtık ve bir yapıda olması, fiziksel güvenliğin sağlanmasının zor olması nedeniyle kablolu ağ ekipmanlarına göre daha fazla tehdit altındadır.

Müşterilerimizin, kablosuz alan ağlarının sağladığı esneklikten daha verimli şekilde yararlanabilmesi için çok katmanlı güvenlik çözümleri sunuyoruz.


Dokümanlar

Detaylı bilgi ve tanıtım broşürlerimizi
bu bölümden indirebilirsiniz.

Broşürleri İncele

 

Referanslarımız

 

Adınız

Telefon

Çalıştığınız Şirket

Ünvanınız

Mesajınız

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirmesi ve sonuçlandırılması amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere KVKK Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz.