Optik Omurga

Kurumsal alanda veri depolama, VoIP, ara bağlantılar ve multimedya gibi artmakta olan iletişim ihtiyaçları günümüzde optik iletişim teknolojileri ile karşılanıyor. Nics olarak, optik omurga ağ çözümlerimiz, metro ve uzak mesafe fiber iletişim ağ çözümlerimizi içeriyor.

Optik ağlar için sunulan ürünler çoklu servisler, ethernet paket, optik ve dalga boyu anahtarlama çözümlerini de kapsayan fiber iletişim ortamında 100Mbit/s hızından başlayıp ve her bir dalga boyu için 100Gbit/s hızına kadar iletişim desteği sağlayan geniş bir yelpazedeki optik ve paket tabanlı servis platformlarını kapsıyor.

Bu kapsamdaki çözüm içeriğinde, PDH, SDH, TDM, ATM, GbE, OTN, DWDM, ROADM, ASON/GMPLS gibi birçok anahtar teknolojinin yanı sıra ESCON, FICON, FC bağlantıları gibi kurumsal alandaki uygulamalar da destekleniyor.
Ürünler, optik hat hızları ( 2.5G, 10G…100G), kapasite (20G, 640G … 15TB), anahtarlama özellikleri (TDM, Paket, OTN), fonksiyonel özellikler (C/DWDM, ROADM, Hybrid, MSPP, MSTP ve POTP) gibi ana kategorilerde değerlendiriliyor.

Kullanıcı gereksinimlerine özgü çözümler ve kullanım amacına göre optimize edilmiş ürünler, ortak işletim yazılım yükleri ve modüler devre paketleri.
Nics tarafından sunulan kurulum, işletme, yönetim de içerebilen geniş kapsamlı servis ve saha desteği.
Mevcut bir ağda daha fazla trafik kapasitesi sunarak yatırım getirisini maksimize etmek için saha uygulaması kanıtlanmış 40G ve 100G iletim hızlarını destekleyen arabirimleri ile tutarlı ürünler.