Son Kullanıcı Güvenliği

Ağ seviyesinde alınan önlemler güvenlik kavramının sadece bir katmanını oluşturur. Diğer bir katman da kullanıcıların ağ içerisinde veya özellikle ağ dışarısındayken zararlı yazılımlardan korunması ve herhangi bir zararlı yazılımlardan zarar gördüyse bunun temizlenmesi için cihazlara ajanlar kurulmasıdır.

Antivirüs Çözümleri
Virüslerin kurumsal alanda uğrattıkları zararlar parayla ölçülebilir türden değil… En başta bilgi güvenliğini riske atan ve iş gücü kayıplarına neden olan virüslere karşı en etkili koruma, kuruma en uygun ürünlerin seçilerek uygulanması ve güncelliğinin sürekli yönetilmesiyle sağlanır.

Gateway seviyesinde alınacak tüm önlemler sadece ağ seviyesinde güvenlik sağlar. Tehditler çoğu zaman USB Stick , DVD , External HDD gibi harici medyalar tarafından ağa bulaşır. Bunları engellemek için kullanıcı PC veya laptoplarında Antivirüs , Antispyware , Anti rootkit , Host IPS , Host Firewall , Device Lock ve Application Filtering modülleri içeren agentlar kurulmalıdır.

Nics’in zararlı yazılımlara karşı yaklaşımı, işin yalnızca bir antivirüs yazılımı seçmekten daha fazlası olduğu yönündedir. ‘Korunma’ bir süreçtir ve Nics bu süreci, ürün seçiminden kurulumuna, yönetiminden raporlamaya kadar uçtan uca ele alır.

Örnek ürünler:

  • Symantec Endpoint Protection

Antispam Çözümleri
Her gün işlerini yüzlerce e-posta ile gerçekleştiren kurumlar açısından istenmeyen (spam) e-postaların engellenmesi çok önemli. Bu hem e-postalar üzerinden dağılan zararlı yazılımların ve tuzakları, hem de kurumsal iletişimdeki karmaşayı engelleyerek çalışma verimini artırmayı sağlar.

Örnek ürünler:

  • Symantec Brightmail
  • Symantec Mail Secuirty For Exchange
  • Cisco IronPort

Mobil Cihaz Yönetim Çözümleri
Gün geçtikçe kişisel alandan profesyonel dünyaya doğru geçiş yapan mobil cihazlar, gerek veri güvenliği riskleri, gerekse zararlı yazılım tehditleri açısından kontrol edilmesi en kritik unsurların başında…

Kurumsal kullanıcı hesaplarını, kurumsal bilgileri ve giriş yetkilerini üzerinde barındıran cihazların güvenlik riski oluşturmaması için BT birimlerinin en iyi yardımcısı bu alandaki profesyonel yönetim ürünleridir.

Örnek ürünler:

  • AirWatch Mobile Device Management


Dokümanlar

Detaylı bilgi ve tanıtım broşürlerimizi
bu bölümden indirebilirsiniz.

Broşürleri İncele

 

Referanslarımız

 

Adınız

Telefon

Çalıştığınız Şirket

Ünvanınız

Mesajınız

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirmesi ve sonuçlandırılması amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere KVKK Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz.