GSM-R (Demiryolları GSM)

Demiryolları öncülüğünde geliştirilmiş, test edilip, onaylanmış GSM temelli bir çözüm olan GSM-R, ülkeler arası ortak çalışabilen, güvenli ve hızlı seyahati sağlayabilecek, maliyeti uygun bir haberleşme ve yeni nesil sinyalizasyon sistemidir.

Nics olarak sunduğumuz GSM-R çözümlerinde; kendini ispatlamış bir teknoloji olan GSM’i temel alarak, altyapı yatırımlarını en aza indirerek çözümler sunuyoruz.

Özel olarak tahsis edilen frekans bandı ile kullanıcılarına hizmet veren bu teknoloji, özellikle hızlı tren projelerinde demiryolu personeli ve tren makinistlerinin haberleşme ve sinyalizasyon için kullanımı zorunlu olan bir çözüm. Demiryollarına operasyonel ve ticari avantajlar sunarak, rekabetçi ortamda üst sıralarda olmalarını sağlar.

GSM, gelişmiş konuşma özellikleri ,öncelikli arama, grup çağrıları, demir yollarına özgü uygulamalar, kalite ve servis ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bu çözümü, iletişim teknolojilerine yönelik tecrübemiz ile demir yollarının hizmetine sunuyoruz.

Çözümlerimiz; NSS, BSS, GPRS gibi GSM-R’ın parçaları ile Dispatcher, SDH, Tren Radyoları, Mobil Terminaller, PBX, Açık Hat Telefonlar, Yolcu Bilgilendirme ve Anons Sistemleri, Kayıt Sistemleri, Tünel Kapsama Çözümleri, Güç Besleme Üniteleri ve bunların tasarım, montaj, eğitim, bakım hizmetlerini kapsıyor.