Veri Kaybı Önleme (DLP)

Kurumların en değerli varlıkları olan veri, iş süreçleri içerisindeki kullanıcı hataları, sistem hataları, depolama donanım arızaları, ağ sorunları (ağ güvenliği/network security açıkları, ) vb. pek çok nedenle kaybediliyor. Bunlar hem parasal kayıplar, hem de itibar kaybı olarak kuruma geri dönüyor.

Veri Sızıntısı/Kaybı Önleme (Data Leakage/Loss Prevention) çözümlerimiz, müşterilerimizin verilerinin bilinçli ya da yanlışlıkla kurum dışına çıkmasını engellemeyi hedeflemektedir. Güvenlik çözümleri genel olarak dışarıdan gelen tehditlere önlem alırken, DLP çözümleri içeriden dışarı çıkabilecek verilerin güvenliğini sağlar. DLP çözümlerimiz iki aşamadan oluşur. İlk katmanda istemci tabanlı, ikinci katmanda ağ tabanlı DLP çözümleri yer alır.

İlk aşamada, kıymetli verinin ağ erişimine ihtiyaç duymadan dışarı çıkarılabileceği CD/DVD, USB, bluetooth, kart okuyucular gibi yöntemlerin kullanımını engelliyoruz. İkinci aşamada ise kritik dosyaları tanımlıyor; web, e-posta, FTP, yazıcı gibi uygulamalardan hangileri ile kullanılabileceği tespit ediyor; kime, hangi kişiler tarafında gönderilebileceği gibi detaylı erişim denetleme kuralları belirliyor ve uygulamaya alıyoruz.

Nics’in sunduğu çözümler, kayıpları en aza indirerek özellikle iş süreçlerinde önemli değere sahip olan veriyi koruma altına alır.

Örnek ürünler:

  • Symantec Data Loss Prevention (DLP) Software
  • TITUS Document Classification
  • WebSense


Dokümanlar

Detaylı bilgi ve tanıtım broşürlerimizi
bu bölümden indirebilirsiniz.

Broşürleri İncele

 

Referanslarımız

 

Adınız

Telefon

Çalıştığınız Şirket

Ünvanınız

Mesajınız

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirmesi ve sonuçlandırılması amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere KVKK Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz.