Veri Güvenliği

Veri güvenliği, kurumların sahip olduğu dijital verilerin doğru yerlerde saklanmasıyla ve yetkisiz erişim ve kullanımların önüne geçilmesiyle sağlanır. Bu noktada yetkisiz erişime izin verilmemesi kadar, yetkili erişim aktivitelerinin izlenmesi de aynı ölçüde gereklidir.

Herhangi bir güvenlik sorunu sebebiyle kritik verilerin kaybedilmemesi, doğru kişilerce erişilebilmesi, kurum politikalarına uygun olarak kontrol altında tutulması, iş sürekliliği ve maddi kazançların yanı sıra kurumsal itibar açısından da çok değerlidir. Yetkin kadromuzla müşterilerimize,  şifreleme çözümleri ve veri tabanı güvenliği teknolojilerinde üretici bağımsız esnek çözümler ve hizmetler sunuyoruz.

Verinin tartışılmaz değeri, onların ne kadar güvenli bir ortamda işlendiği, saklandığı ve onlara hangi güvenlik ölçüsünde erişilebildiğine bağlıdır. Nics’in sunduğu veri güvenliği çözümleri, iş akışı içerisinde verinin katma değerli kullanımını desteklediği gibi, tehditlere karşı sürekli en iyi şekilde korunmasını sağlar.

Örnek ürünler:

  • Symantec Encryption Desktop Professional
  • WebSense


Şifreleme Çözümleri

Veri güvenliği için kullanılan en eski ve en etkin yöntemlerden biri olan şifreleme çözümleri, daha karmaşık algoritmalarla yenileniyor. Verilerin güvenli bir şekilde saklanması, yetkisiz kişilerin eline geçmesi durumunda ise anlamsız bir sayısal veri dosyası formatında olması amacıyla disk ve dizin bazında özel şifreleme çözümleri sunuyoruz.

Veri Tabanı Güvenliği

Veri tabanı güvenliğindeki temel öncelikler, iç tehdit riskinin azaltılması, standartlara ve mevzuata uyumun sağlanmasıdır. Tehditlere karşı koruma ve kurallara uyumu sağlamak için geliştirilen veri tabanı güvenlik çözümlerimiz ile kullanıcı ve erişim kontrolü, izleme ve engelleme, veri sınıflandırma, veri şifreleme, denetim ve raporlama, güvenli konfigürasyon yönetimi servisleri sağlıyoruz.


Dokümanlar

Detaylı bilgi ve tanıtım broşürlerimizi
bu bölümden indirebilirsiniz.

Broşürleri İncele

 

Referanslarımız

 

Adınız

Telefon

Çalıştığınız Şirket

Ünvanınız

Mesajınız

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirmesi ve sonuçlandırılması amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere KVKK Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz.